Jaki o zatrzymaniach ws. zabójstwa Jaroszewiczów: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

Redakcja
14.03.2018 08:12
Patryk Jaki
fot. Radio ZET

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam — mówił w środę w TVN 24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki o zatrzymaniach ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów.

Jak dodał, w środę odbędzie się konferencja prasowa ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobry.

Jak podkreślił Jaki, o godz. 10 w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, na której — jak mówił — „pokażemy ogromny sukces prokuratury”.

Jaroszewiczów zamordowano w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w ich willi w warszawskim Aninie. Byłemu premierowi bandyci zacisnęli na szyi rzemienną pętlę. Przedtem go maltretowali. Jego żona, Alicja Solska-Jaroszewicz, zginęła od strzału w głowę z bliskiej odległości ze sztucera męża.

Zobacz także

W kwietniu 1994 r. zatrzymano czterech podejrzanych o dokonanie tej zbrodni. Od początku twierdzili, że są niewinni, a prokuratura bezzasadnie przypisuje im zabójstwo. W 1998 r. ówczesny Sąd Wojewódzki w Warszawie uniewinnił ich z braku dowodów. W uzasadnieniu wydanego wyroku ocenił, że w początkowej fazie śledztwa organa ścigania dopuściły się rażących uchybień.

W 2000 r. wyrok uniewinniający utrzymał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

RadioZET.pl/pap/maal