Zamknij

Jaki proponuje Jakubiakowi funkcję wiceprezydenta

Redakcja
23.08.2018 16:59

Z szacunkiem podchodzę do Marka Jakubiaka - powiedział w czwartek PAP kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki, odnosząc się do ogłoszonej tego dnia kandydatury Kukiz'15 na prezydenta stolicy. Jaki dodał, że jak wygra wybory w Warszawie, mógłby Jakubiakowi zaproponować funkcję wiceprezydenta ds. gospodarczych.

Jaki proponuje Jakubiakowi funkcję wiceprezydenta
fot. Stefan Maszewski/REPORTER,

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował w czwartek, że Marek Jakubiak będzie kandydatem ruchu w jesiennych wyborach na prezydenta Warszawy.

"Z szacunkiem podchodzę do pana posła Jakubiaka; gdyby chciał, spokojnie mógłbym mu zaproponować funkcję wiceprezydenta do spraw gospodarczych" - powiedział PAP Jaki.

Zobacz także

Jak podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy, przed pierwszą turą wyborów w Warszawie najważniejsze jest "by nie rozdrabniać głosów", bo to - według niego - działa na korzyść kandydata PO i Nowoczesnej Rafała Trzaskowskiego. "To może spowodować, że Trzaskowski wygra w pierwszej turze i Warszawą będzie rządziła ta sama ekipa, która rządzi od 12 lat, w tym mafia reprywatyzacyjna, deweloperzy" - oświadczył.

Marek Jakubiak urodził się w 1959 roku w Warszawie. Jest przedsiębiorcą; absolwentem szkoły chorążych na wydziale lotnictwa ze specjalizacją eksploatacja samolotu. Ukończył również policealne studium zawodowe ze specjalizacją organizacja pracy kulturalno-oświatowej. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskał mandat posła z okręgu płockiego z ramienia Kukiz'15.

W Sejmie zasiada m.in. w komisji obrony narodowej, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego. W lipcu 2018 r. został wiceprzewodniczącym komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Do tej pory chęć ubiegania się o prezydenturę Warszawy ogłosili oprócz Jakiego i Jakubiaka m.in. kandydat PO i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski, lider Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak (komitet Wygra Warszawa), rzecznik PSL Jakub Stefaniak, b. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, kandydat SLD Andrzej Rozenek, Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze), burmistrz Targówka Sławomir Antonik (Bezpartyjni), a także lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz.

RadioZet.pl/PAP/bm