Zamknij

Jaki składa propozycję Gronkiewicz-Waltz: niech stawi się na rozprawę, a nie będę nakładał kolejnych kar

Redakcja
11.10.2017 11:10
Jaki
fot. East News

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki wyciąga rękę do Prezydent Warszawy i składa jej publicznie propozycję. - Nie będę jej wzywał na najbliższe posiedzenia komisji ani nakładał kolejnych kar, jeśli Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się jako świadek na rozprawę dotyczącą Noakowskiego 16 - powiedział Jaki w TVN 24. Chodzi o nieruchomość przejętą przez rodzinę Prezydent Warszawy.

Gronkiewicz-Waltz propozycję ze strony posła PiS odrzuca. Rzeczniczka ratusza Agnieszka Kłąb mówi, że to niepoważna propozycja i że Jaki sam sobie zaprzecza. Wcześniej przekonywał, że prezydent jest potrzebna na każdym posiedzeniu komisji, a teraz mówi, że może się bez niej obejść pod tym jednym warunkiem: że stawi się na rozprawę dotyczącą najsławniejszej nieruchomości wiązanej z jej nazwiskiem.

Prezydent Warszawy, choć namawiana przez partyjnych kolegów do pojawienia się przed komisją, na razie nie ma tego w planach. Czeka na orzeczenie wojewódzkiego sądu administracyjnego w sprawie nałożonych na nią grzywien. Jest przekonana, że sąd wypowie się w sprawie tego, czy prezydent miasta musi stawać przed komisją Jakiego.

Patryk Jaki ma w środę przedstawić projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej, która ma rozwiązać palący problem roszczeń do nieruchomości.

RadioZET.pl/PAP/MP