Zamknij

Jakie obostrzenia na ferie zimowe? "Będą powiązane z rozwiązaniami europejskimi"

25.11.2020 16:03
Adam Niedzielski
fot. PAP

Obostrzeniach w ferie zimowe będą powiązane z tym, jakie rozwiązania zostaną wypracowane w mechanizmie europejskim. Na forum europejskim prowadzone są rozmowy w tej sprawie – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił na środowej konferencji prasowej, że wystąpienie trzeciej fali pandemii koronawirusa zależy od naszego zachowania. – Dlatego z całą stanowczością, determinacją i siłą będziemy namawiali i będziemy przygotowywali takie rozwiązania w zakresie obostrzeń, które dają szansę na obronienie się przed tym zagrożeniem – oświadczył Niedzielski.

Jak mówił, właśnie z tego powodu podjęto decyzję o skumulowaniu ferii w jednym terminie. Minister dodał, że ferie zimowe powinny odbywać się pod hasłem zostań w domu. – Mimo różnych sygnałów pojawiających się, jak będą wyglądały ferie, nasze stanowisko jest konserwatywne, bezwzględne: ferie spędzamy w domu. To jest jedyna broń, która nas może uchronić przed trzecią falą pandemii – podkreślił.

Jakie obostrzenia na ferie zimowe? Czy stoki narciarskie będą otwarte?

Szef resortu zdrowia odnosząc się do zamykania stoków narciarskich, poinformował, że na forum europejskim prowadzone są rozmowy o tym, aby skoordynować decyzje o czasie trwania ferii zimowych i o obostrzeniach, które będą w tym zakresie nakładane. – Ostateczne decyzje dotyczące tego, jak w ferie będą wyglądały różne obostrzenia [...], będą powiązane z tym, jakie rozwiązania zostaną wypracowane w mechanizmie europejskim – zaznaczył Niedzielski.

Zobacz także

– Z tego co wiem, rządy niektórych krajów już bardzo wyraźnie powiedziały, że będą zamykały swoje ośrodki narciarskie i oczekują tego od innych krajów po to, żeby nie psuć – na zasadzie, że gdzieś można, a gdzieś nie można – ogólnego standardu solidarności czy odpowiedzialności europejskiej, również w zakresie pandemii – dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP