Zamknij

Zaatakował 15-letnią dziewczynkę na ulicy. "Chciał zaciągnąć ją w zarośla"

05.07.2022 12:57

Policjanci z Jaktorowa (woj. mazowieckie) zatrzymali 37–latka, który zaatakował 15-letnią dziewczynkę na ulicy i próbował ją wciągnąć w pobliskie zarośla, gdzie chciał doprowadzić do obcowania płciowego. Został spłoszony przez kierowcę samochodu, który się zatrzymał. Napastnik trafił do aresztu.

zaatakował dziewczynkę na ulicy
fot. Shutterstock

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic na terenie gminy Jaktorów. Jak przekazała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych, policjanci otrzymali informację o ataku mężczyzny na 15-latkę.

- Sprawca miał chwycić dziewczynkę od tyłu za szyję i próbować wciągnąć ją w pobliskie zarośla. Na szczęście na widok zatrzymującego się samochodu musiał zrezygnować ze swoich planów i uciekł z miejsca zdarzenia - przekazała policjantka.

Napadł na 15-latkę i chciał zaciągnąć ją w zarośla

- Ustaleniem podejrzanego o ten czyn natychmiast zajęli się dzielnicowi z jaktorowskiego komisariatu. Intensywnie zbierane informacje, szereg analiz i dobre rozpoznanie w terenie, szybko doprowadziły do wytypowania sprawcy. Policjanci zatrzymali 37-latka na terenie sąsiedniego powiatu - podkreśliła.

Wskazała, że po zatrzymaniu napastnik został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej przemocą do obcowania płciowego. Decyzją sądu na wniosek prokurator został aresztowany na trzy miesiące.

Za zarzucany czyn może mu grozić do 12 lat więzienia.

RadioZET.pl/ Bartłomiej Figaj (PAP)