Jakub A. ma status więźnia niebezpiecznego. Trafił do innego aresztu

19.06.2019 10:02
Jakub A. ma status więźnia niebezpiecznego. Trafił do innego aresztu
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Jakub A. – podejrzany o zabójstwo Krystiny, decyzją komisji penitencjarnej otrzymał status więźnia niebezpiecznego – poinformowała rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. Mężczyzna jest pod szczególnym nadzorem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jakub A. podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin został przyjęty do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Następnie został przeniesiony do innego zakładu karnego.

Wczoraj komisja penitencjarna zadecydowała o tym, żeby mężczyźnie nadać status tzw. więźnia niebezpiecznego. W chwili obecnej Jakub A. osadzony jest w jednym z zakładów karnych przystosowanych do przebywania w nim tej kategorii więźniów.

ppłk Elżbieta Krakowska

Jakub A. przebywa w jednoosobowej, monitorowanej całą dobę celi mieszkalnej, która jest kontrolowana częściej niż inne cele.

ZOBACZ WIDEO: Więźniowie rykiem nienawiści "przywitali" Jakuba A. Świadek: Nie dożyje procesu

22-latek odbywa spacery w specjalnie wyznaczonym miejscu pod wzmocnionym dozorem funkcjonariuszy. „Ruch osadzonego tzw. niebezpiecznego po terenie jednostki ograniczony jest do niezbędnego minimum. Jak każdy inny więzień Jakub A. ma możliwość kontaktu z wychowawcą, psychologiem oraz lekarzem” – poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska.

Zobacz także

Osoby podejrzane o przestępstwa takie jak zabójstwo dziecka, zwłaszcza w głośnych medialnie sprawach, zawsze pozostają pod wzmożoną kontrolą i nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej, co ma zapewnić im bezpieczeństwo, ale również właściwy bieg postępowania prokuratorskiego.

22-letni Jakub A. został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem — z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok — oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

RadioZET.pl/PAP