Jakub A. ujawnia nieznaną przeszłość. ''To może pomóc w uniknięciu kary''

29.06.2019 15:31
Jakub A. ujawnia nieznaną przeszłość. ''To może pomóc w uniknięciu kary''
fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Jakub A. przeprasza rodzinę 10-letniej Kristiny, której zwłoki odnaleziono 13 czerwca - pisze ''Super Express''. Podejrzany o jej zabójstwo 22-latek wyznaje, że przez rok chodził na terapię psychologiczną. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Mecenas Katarzyna Bórawska z Torunia w rozmowie z mediami przekazała, że jej klient wyraża skruchę i przeprasza rodzinę Kristiny. Dodatkowo poznaliśmy nowe fakty z życia Jakuba A. Okazuje się, że 22-latek przez rok chodził na terapię do psychologa i dodatkowo ''leczył się na własną rękę psychotropami''.

Zdaniem ''Super Expressu'', choroba psychiczna może pomóc Jakubowi A. w uniknięciu kary więzienia. Podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin może trafić do szpitala psychiatrycznego. Biegli, a następnie sąd zdecydują, czy w chwili popełnienia zbrodni morderca miał świadomość tego, co robi.

Zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin 

10-letnia Kristina 13 czerwca około godz. 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała. Od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - 6 km od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała 14 czerwca, w piątek, że przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Zobacz także

Podejrzany o jej zabójstwo 22-letni Jakub A. został zatrzymany 16 czerwca, w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok, oraz zarzut podżegania we wcześniejszym okresie innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu stawianych mu zarzutów także podczas posiedzenia aresztowego w sądzie. We wtorek sąd aresztował go na trzy miesiące.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express