Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Konsolidacja na prawo od PiS. Jakubiak dołącza do Brauna, Liroya, Korwin-Mikkego i narodowców

06.03.2019 12:34
xxx wiadomosci

Federacja dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka dołącza do Konfederacji Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy – poinformował w środę na konferencji prasowej prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Jakubiak wskazał, że głównym celem Konfederacji jest „wolna, niezależna, silna i bogata Polska”.

Narodowcy fot. Tomasz Jastrzębowski/Reporter

Winnicki podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że do rejestracji list wyborczych do PE „zostało już niewiele czasu, nieco ponad miesiąc”. „W tej chwili trwają ostatnie rundy negocjacyjne, a Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy nieustannie się poszerza” – dodał.

Poinformował, że w środę do Konfederacji dołączają przedstawiciele Federacji dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka. „To dobrze, że front tych, którzy chcą walczyć o Polską niepodległość z Brukselą i w Brukseli, jest coraz szerszy. To zwiastuje, że na polskiej scenie politycznej wyrasta trzecia siła, ta, która będzie się biła co najmniej o trzeci wynik w wyborach europejskich i na jesieni” – powiedział Winnicki.

Jakubiak zaznaczył, że Konfederacja jest projektem, którego głównym celem jest „wolna, niezależna, silna i bogata Polska”. „Cóż więcej dodać? To jest cel, do którego praktycznie wszyscy mądrze myślący Polacy powinni przystąpić” – dodał. 

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń