Zamknij

Jakubiak: żaden Petru nie będzie decydował, czy mogę mieć broń, czy nie [WIDEO]

Redakcja
29.09.2017 15:54
Jakubiak: żaden Petru nie będzie decydował, czy mogę mieć broń, czy nie [WIDEO]
fot. Youtube/wSensie.tv

Jeśli pozwolimy ludziom wziąć broń do ręki, wcale nie staniemy się przez to bezpieczniejsi – napisał Ryszard Petru na swoim Facebooku. – Żaden pan Ryszard Petru nie będzie tutaj decydował o tym, czy ja decyzję taką mam podejmować, czy nie – skomentował to Marek Jakubiak z Kukiz’15.

Zagłosuj

Kogo popierasz w tej sprawie?

Liczba głosów:

Jeśli pozwolimy ludziom wziąć broń do ręki, wcale nie staniemy się przez to bezpieczniejsi. Im więcej broni na ulicach, tym większa pewność, że ktoś jej użyje, zarówno dorosły, jak i dziecko, w awanturze, w korku, pod presją, w pracy, na boisku, by zaimponować kolegom, w aktach przemocy domowej, pod wpływem alkoholu lub przypadkowo, gdy źle zabezpieczona wystrzeli w trakcie pokazywania jej kolegom przez nasze dzieci – pisał Ryszard Petru.

Wymiana poglądów Kukiz'15 - Nowoczesna

Przedstawiciel ruchu Kukiz’15 Marek Jakubiak spytany przez dziennikarkę w Sejmie odniósł się do tego wpisu w charakterystyczny dla siebie, kąśliwy sposób. – Pan Ryszard opisuje przypadki, w których zapewne przewiduje swoje reakcje. Gdyby posiadał broń, to pewnie to wszystko by miało miejsce. (…) Ja myślę, że w odpowiedzialności swojej, wiedząc, jakie ma się wady, pan Ryszard Petru nie zdecyduje się na posiadanie broni. Ja jestem posiadaczem broni, wiem, jaka to jest odpowiedzialność, sam ją wziąłem na siebie i tyle. Natomiast to jest moja decyzja i żaden pan Ryszard Petru nie będzie tutaj decydował o tym, czy ja decyzję taką mam podejmować, czy nie – skomentował poseł.

Oto wypowiedź posła Jakubiaka:

Czy jesteś za zwiększeniem dostępu do broni? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/wSensie/strz