Zamknij

Już oficjalnie! Jan Ardanowski nowym ministrem rolnictwa [WIDEO]

Redakcja
20.06.2018 10:49
Już oficjalnie! Jan Ardanowski nowym ministrem rolnictwa  [WIDEO]
fot. PAP

– Bierze pan na siebie wielką odpowiedzialność, rolnictwo stanowi bowiem jeden z fundamentów naszego rozwoju – mówił w środę prezydent Andrzej Duda do nowo powołanego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Ardanowski zastąpił Krzysztofa Jurgiela, który w poniedziałek – z powodów osobistych – złożył rezygnację.

Zobacz także

Prezydent, gratulując nowemu ministrowi, jednocześnie wskazał, że obejmując urząd, bierze na siebie dużą odpowiedzialność. Rolnictwo jest bowiem istotnym elementem gospodarki, który był przez wiele lat zaniedbywany – wskazał.

Jan Ardanowski nowym ministrem rolnictwa

– Gratuluję, a jednocześnie patrzę na pana, jako na człowieka, który bierze na siebie wielką odpowiedzialność. Sprawy rolnictwa są niezwykle ważne, to ogromny obszar w gospodarce naszego kraju […], jeśli mówimy o polskim rolnictwie, o polskiej żywności, o polskim bezpieczeństwie żywnościowym – o tych kwestiach, które są tak niezwykle istotne, w dużym stopniu stanowią fundament z jednej strony naszego rozwoju, ale z drugiej także i dziedzinę trudną, która przez wiele lat nie była dobrze traktowana, nie skupiała wystarczająco uwagi rządzących – powiedział prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że przez ostatnie 2,5 roku udało się zrobić wiele dobrego dla tego sektora, lecz „zaniedbane sprawy rolnicze stanowią wielkie wyzwanie, wielkie, niezwykle trudne do pokonania”.

Wyraził jednak opinię, że nowy szef resortu rolnictwa poradzi sobie z tymi wyzwaniami. 

RadioZET.pl/PAP/KM