Zamknij

Jan Pospieszalski zdradził, jak walczy z COVID-19. Nie zaszczepił się

01.12.2021 14:40
Jan Pospieszalski
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Jan Pospieszalski zachorował na COVID-19. Dziennikarz, który niedawno stracił program w TVP, w felietonie dla „Do Rzeczy” napisał, że nie jest zaszczepiony. Wyjawił także, jakie leki przyjmuje. "Najgorsze mam już za sobą" - podkreślił.

"Mnie też dopadło. Od tygodnia doświadczam tej najpopularniejszej choroby" - napisał dziennikarz w "Do Rzeczy". Pospieszalski dodał, że ze względu na wiek 65+ i fakt, że nie jest zwolennikiem szczepień przeciw COVID-19, należy do grupy ryzyka.

Jan Pospieszalski ma COVID-19. Leczy się amantadyną i witaminami

Autor programu "Warto rozmawiać" zdradził, jak wygląda jego leczenie. "Przy pierwszych symptomach złego samopoczucia skorzystałem z teleporady i zanim pojawiły się typowe objawy, jak np. utrata powonienia, zacząłem brać antybiotyk. Gdy test wykazał odczyt pozytywny, rozpocząłem kurację amantadyną, cały czas biorąc antybiotyk i zwiększone dawki witamin: C, D3, K2 i cynku. Dziś wygląda na to, że najgorsze mam już za sobą [...]" - napisał.

Pospieszalski przyznał, że "dotkliwie odczuł zjadliwe działanie wirusa" i że jest on groźniejszy od sezonowej infekcji. Ocenił, że jeśli osoba zakażona koronawirusem nie ma chorób współistniejących i jest leczona od początku, COVID-19 można pokonać.

"Amantadyna sama nie jest cudownym środkiem, konieczne jest dokładne badanie przez lekarza" – podsumował. Narzekał jednak, że badania nad nią "idą jak po grudzie". Za tę sytuację obwinił "lobby szczepionkowe", a także "cynizm i demoralizację decydentów odpowiedzialnych za taki stan rzeczy".

Przypomnijmy, Jan Pospieszalski stracił pracę w TVP w kwietniu, kiedy w swoim programie skrytykował strategię rządzących w walce z pandemią. Mówił także, że według statystyk "szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby". TVP zadecydowała wówczas o zdjęciu programu "Warto rozmawiać" z anteny, a dziennikarz otworzył własny kanał na YouTubie. Do tej sytuacji odniósł się sam prezes TVP. – Janek Pospieszalski sam się wykluczył, nakręcając histerię antyszczepionkową i atakując walkę rządu z pandemią — mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski.

RadioZET.pl/"Do Rzeczy"/Wirtualnemedia.pl

C