Jan Śpiewak dla Radia ZET: Będzie parytet dla kobiet na miejscach biorących na naszych listach wyborczych

Redakcja
22.04.2018 11:18
Spiewak
fot. RadioZET.pl

Jeżeli nasze zjednoczenie będzie kandydować, będzie na pewno parytet jeśli chodzi o liczbę kobiet na listach, na jedynkach, na miejscach biorących - mówił w Radiu ZET Jan Śpiewak, aktywista, który prawdopodobnie będzie kandydatem na prezydenta Warszawy zjednoczonych ruchów miejskich, partii Razem czy Zielonych.

Tak samo będzie, jeśli chodzi o kandydatów na wiceprezydentów, tu też będzie parytet - dodaje Śpiewak.

Śpiewak kandydatem na prezydenta Warszawy?

Działacz był pytany o to, czy powinien w Warszawie powstać urząd pełnomocnika ds. kobiet. - Nie wiem czy generowanie kolejnych stanowisk w urzędzie jest odpowiedzią na wszystkie nasze problemy. Przywykliśmy do tego, że jak jest jakiś problem, to powołuje się nowe biuro czy nową jednostkę [...] Myślę, że kobiety trzeba promować w życiu publicznym, ale czy tworzenie kolejnych instytucji do tego? Nie jestem przekonany  - odpowiedział aktywista.

Śpiewak o parytetach

Śpiewak odniósł się też do lokalizacji pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na pl. Piłsudskiego. - Nie chcę kopać głębszych rowów między Polakami i nie chcę, żeby ta kampania była kampanią wokół wojny polsko-polskiej, która trwa i która jest na rękę tylko i wyłącznie PiS i PO. Ja tego pomnika ruszać nie będę - stwierdził.

Zobacz także

RadioZET.pl