Zamknij

Jan Śpiewak odchodzi z MJN. Tworzy własną partię

Redakcja
27.03.2017 14:15
Śpiewak
fot. East News

Jan Śpiewak odchodzi ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, w którym zasłynął jako twórca mapy nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją w Warszawie. Śpiewak nie zamierza jednak wycofać się z działalności publicznej. Planuje stworzyć własną formację polityczną.

O opuszczeniu szeregów stowarzyszenia poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku:

"Większość członków stowarzyszenia na marcowym walnym zebraniu zdecydowała się stonować polityczną działalność MJN i podążać drogą klasycznej organizacji pozarządowej, stawiającej na działania miękkie. Szanuję tę decyzję stowarzyszenia, dlatego nie chcę by czuło się ono związane moimi dalszymi działaniami" - czytamy w komunikacie. 

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jednocześnie Śpiewak zapowiedział stworzenie nowej formacji politycznej. "Odchodzę ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Rysuje się szansa na to, żeby w najbliższych wyborach samorządowych powstała koalicja, która rozumie i kocha miasto oraz bezkompromisowo opowiada się po stronie mieszkańców. Chcę brać udział w jej tworzeniu. Zapraszam Was do współpracy. Historia nam nie wybaczy, jeśli nie wykorzystamy tej szansy" - pisze.

Co z tego wyniknie?

Jakie będzie ugrupowanie, na czele którego stanie znany warszawski aktywista miejski? Ani prawicowe, ani lewicowe, tylko składająca się z ludzi, którzy mają wspólny miastopogląd - taki termin ukuł sam Śpiewak. Chodzi o działaczy dla których najważniejsze jest miasto i jego mieszkańcy.

Program na razie sprowadza się do prostych i ogólnych założeń - odsunąć od władzy w Warszawie Platformę i nie dopuścić do niej Prawa i Sprawiedliwości. Najbliższy cel to oczywiście wybory samorządowe w Warszawie jesienią 2018 roku, ale Śpiewak twierdzi, że na razie jest za wcześnie, aby składać deklaracje na temat jego ewentualnej kandydatury w wyborach na prezydenta miasta.

Jan Śpiewak zapowiadał wcześniej, że mógłby zasiadać w tworzonej przez PiS stołecznej komisji reprywatyzacyjnej.

Zagłosuj

Czy zagłosował(a)byś na partię Jana Śpiewaka?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MaG/MP