Śpiewak przegrał proces z córką Zbigniewa Ćwiąkalskiego. „Grzywny nie zapłacę. Mogę iść do więzienia”

Redakcja
16.01.2019 12:35
Śpiewak przegrał proces z córką Zbigniewa Ćwiąkalskiego. „Grzywny nie zapłacę. Mogę iść do więzienia”
fot. J.Bielecki/EastNews

– Przegrałem właśnie proces z córką ministra Ćwiąkalskiego. Mam zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny i 10 tysięcy nawiązki dla pani Ćwiąkalskiej – poinformował w mediach społecznościowych Jan Śpiewak. Córka byłego ministra sprawiedliwości wytoczyła Śpiewakowi proces o zniesławienie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Przegrałem właśnie proces z córką ministra Ćwiąkalskiego. Mam zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny i 10 tysięcy nawiązki dla pani Ćwiąkalskiej” – poinformował w mediach społecznościowych Jan Śpiewak.

Zobacz także

Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska oskarżyła o zniesławienie Jana Śpiewaka po tym, jak ujawnił on jej rolę w reprywatyzacji kamienicy przy ul. Joteyki 13.

jan spiewak

Stowarzyszenie „Wolne Miasto Warszawa”, na którego czele stoi Jan Śpiewak, podało w październiku 2017 roku, że Bogumiła Górnikowska-Ćwiąkalska była kuratorem nieżyjącej osoby, w której imieniu miała przejąć pół warszawskiej kamienicy z lokatorami.

„Grzywny nie zapłacę. Nawet jeśli przegram apelację. Mogę iść do więzienia. Jestem jedyną osoba dwukrotnie skazana za ujawnianie przekrętów reprywatyzacyjnych. Za to, że zawsze stawałem po stronie słabszych” – poinformował Śpiewak. Jak dodał, wycofuje się całkowicie z polityki.

RadioZET.pl/Facebook/BM