Zamknij

Jan Szyszko o sytuacji w Puszczy: „trzeba znaleźć winnych”

Redakcja
19.04.2018 10:18
Jan Szyszko
fot. East News

Były minister środowiska Jan Szyszko skomentował na antenie Radia Maryja orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczące wycinki Puszczy Białowieskiej. 

Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu orzekł, że zwiększona wycinka Puszczy Białowieskiej narusza prawo UE. — Cieszę się z tego postanowienia, bo mam nadzieję, że rozpoczniemy w końcu merytoryczną dyskusję na temat naruszania prawa w zakresie prawa środowiskowego — stwierdził Jan Szyszko w Radiu Maryja. 

Jan Szyszko stwierdził też, że trzeba „znaleźć winnych” tej sytuacji. 

Zagłosuj

Winny jest...

Liczba głosów:

— Trzeba znaleźć winnych, którzy doprowadzili do zginięcia gatunków. Nie można łamać prawa UE. Postanowienie trzeba uszanować, jak również trzeba realizować prawo Unii po to, by występowały gatunki i siedliska, które zostały zniszczone — powiedział Jan Szyszko.

Szyszko przyznał, że cieszy się z porozumienia z Komisją Europejską. Jego zdaniem trzeba teraz spokojnie przeanalizować sytuację w Puszczy Białowieskiej, jakie gatunki zniknęły, a jakie zostały. 

— Stało się bardzo dużo i to nie z tego powodu, że my wycinamy puszczę, tylko z powodu, że puszcza zamarła — tłumaczył polityk. — Decyzjami gospodarczo-politycznymi doprowadzono do tego, że zamarły dziesiątki milionów drzew — mówił były minister. Zdaniem Szyszki Komisja Europejska została wprowadzona w błąd przez „środki opiniotwórcze”.  

RadioZET.pl/Radio Maryja, Gazeta.pl/KM