Janina Ochojska pokonała raka piersi. ”Udało mi się zrobić to, co zapowiadałam”

13.05.2020 08:01
Janina Ochojska
fot. Twitter.com/Janina Ochojska

Janina Ochojska, europosłanka i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej po roku leczenia pokonała raka piersi. Radosną informację przekazała w rozmowie z TVN24. - Udało mi się zrobić to, co zapowiadałam - powiedziała Janina Ochojska. 

Janina Ochojska wygrała walkę z rakiem piersi. Jeden z najczęstszych nowotworów u kobiet został zdiagnozowany u szefowe Polskiej Akcji Humanitarnej w kwietniu 2019 roku. Janina Ochojska zapowiedziała wówczas, że nie podda się i go przezwycięży. Po opływie 13 miesięcy przekazała na antenie TVN24 radosną wiadomość.

Czuję się świetnie. Bardzo się cieszę, że udało mi się zrobić to, co zapowiadałam: że będę walczyła z rakiem i że go przezwyciężę

- powiedziała Janina Ochojska. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Objawy raka piersi. Jakie symptomy mogą świadczyć o rozwoju nowotworu?

Janina Ochojska pokonała raka piersi

Janina Ochojska w rozmowie z reporterką TVN24 przyznała, że walka nowotworem (chemia, naświetlania) kosztowała ją wiele sił. Europosłanka przechodzi intensywną rehabilitację oraz uczy się na nowo chodzić. 

Optymalnym rozwiązaniem byłoby pływanie na basenie. Te plany pokrzyżowała jednak pandemia COVID-19. Dlatego ćwiczę w domu z pomocą przyjaciół. Na razie musi mi to wystarczyć

- mówiła szefowa PAH. Janina Ochojska ma nadzieję, że szybko odzyska siły i wróci do normalnego życia. 

Zobacz także

Europosłanka czeka na ostatnie badanie, które za trzy miesiące potwierdzi, czy nie doszło do przerzutów. - Po jeszcze czterech latach w Parlamencie Europejskim chcę wrócić do pracy w Polskiej Akcji Humanitarnej - zapowiedziała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24