Prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odwołany. Śledztwo przedłużone do 9 maja

Redakcja
07.03.2018 15:50
Prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odwołany. Śledztwo przedłużone do 9 maja
fot. Archiwum

Zarząd stadniny koni w Janowie Podlaskim odwołany. Dotychczasowemu prezesowi prof. Andrzejowi Pietrzakowi podziękowano za pracę. Wcześniej pojawiła się informacja o przedłużeniu do 9 maja śledztwa ws. nieprawidłowości w stadninie.

Zagłosuj

Lubisz jeździć konno?

Liczba głosów:

Odwołano zarząd stadniny koni w Janowie Podlaskim. Obowiązki prezesa pełnić będzie Grzegorz Czochański, dyrektor w pionie nadzoru nad spółkami w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

Nieprawidłowości i śledztwo prokuratury

Czochański obowiązki sprawować ma do czasu wyłonienia nowego prezesa stadniny — podaje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dotychczasowemu prezesowi prof. Andrzejowi Pietrzakowi za dotychczasową współpracę podziękował zastępca dyrektora generalnego KOWR w pionie nadzoru nad spółkami, Andrzej Sutkowski.

Czarne chmury nad stadniną

Wcześniej pojawiła się informacja o przedłużeniu śledztwa w sprawie nieprawidłowości w stadninie. Prokurator zdecydował się przedłużyć pracę nad sprawą do 9 maja, gdyż zmieniła się osoba prowadząca śledztwo. Posłowie PO chcą, aby NIK skontrolował stadniny należące do Agencji Nieruchomości Rolnych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet.pl/PAP/strz