Zamknij

Janusz Korwin-Mikke: molestowałem w życiu setki kobiet

Redakcja
01.12.2017 12:57
Janusz Korwin-Mikke: molestowałem w życiu setki kobiet
fot. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta

Pokłosiem akcji #metoo jest wzmożona debata na temat molestowania seksualnego. Europarlamentarzysta Janusz Korwin-Mikke postanowił zabrać głos w tej sprawie. 

- Molestowałem w życiu setki kobiet - przecież dziś "molestowaniem" jest powiedzenie: "Masz dziś promienny uśmiech" - pisze na swoim profilu na facebooku znany ze swojej niechęci do wszystkiego co państwowe Janusz Korwin-Mikke. 

Zagłosuj

Czy Janusz Korwin-Mikke powinien odpowiedzieć za te słowa?

Liczba głosów:

Europarlamentarzysta, który chciał "rozwalić Unię od środka", postanowił rozprawić się ze zjawiskiem molestowania seksualnego, które uważa za fanaberię. "Kobieta idzie na studia albo do pracy po to, by znaleźć tam męża (albo przynajmniej kochanka)" - pisze na swoim blogu Korwin-Mikke. Jego zdaniem 90 proc. kobiet marzy o tym, żeby znaleźć męża, mieć dom i dzieci.

Polityk dopuszcza jednak do myśli fakt, że pewne kobiety mogą chcieć być kimś więcej niż tylko matką i żoną. 

"Oczywiście są kobiety, które idą do pracy po to, by np. badać bakterie – i tu nasuwa się śp. Maria Skłodowska (która, tak nawiasem, znalazła w laboratorium śp. Piotra Curie...) – ale są to absolutne wyjątki" - zastrzega. 

januszkorwin

Korwin uważa też, że kobieta będąc zamężną nie chce być molestowana. Inaczej jest w przypadku singielek. 

"Co innego dziewczyna, która poszła na studia lub do pracy by znaleźć męża! Jeśli nikt jej nie podrywa, nie zaczepia, nie molestuje – to czuje się gorsza, nie doceniona jako kobieta! Kobiety w pogoni za mężem zakładają więc coraz krótsze spódniczki i noszą coraz większe dekolty" - tłumaczy swoją teorię dotyczącą kobiecej psychiki Korwin-Mikke. 

Dodaje też, że w średniowieczu mężczyźni musieli się bardziej starać o kobiety, a te z tego powodu nosiły długie suknie. 

"W średniowieczu kobiety były wysoko cenione. To mężczyźni musieli je zdobywać i walczyć o ich względy, więc nosiły długie do ziemi suknie. Obecnie pozycja kobiet jest słaba, bo to one muszą walczyć o znalezienie męża – więc, biedaczki, kuszą wszystkich, pokazując to, co tam mają. I to jest ta „dyskryminacja”. - twierdzi Korwin-Mikke. 

"Moda na molestowanie"

Na świecie żyje parę miliardów osób – co dowodzi, że miliardy kobiet były molestowane, bo bez tego ci ludzie by się nie urodzili. Jego zdaniem rządzący robią wszystko, żeby zwalczyć męskość. Europoseł odnosi się też do artykułu opublikowanego przez 8 kobiet w "Codzienniku Feministycznym". Uważa, że skoro kobieta zaprosiła mężczyznę do domu to "wiadomo o co chodzi". 

RadioZET.pl/KM