Zamknij

Skandaliczny wpis Korwina. ''Teraz nastolatki będą się pchały księżom do łóżek"

Redakcja
18.09.2018 16:23
Janusz KORWIN MIKKE
fot. Tomasz Urbanek/East News

Janusz Korwin-Mikke słynie z kontrowersyjnych, a czasami nieprzemyślanych wypowiedzi. Najnowszy wpis prezesa partii Wolność wywołał ogromne poruszenie. Polityk skomentował wyrok ws. księdza-pedofila, który w przeszłości przez kilkanaście miesięcy więził i gwałcił 13-latkę. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawa księdza Romana B. ze zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej została nagłośniona w ub. roku. Duchowny miał wywieźć od rodziców 13-letnią wówczas Katarzynę, więzić ją i gwałcić przez kilkanaście miesięcy. Mimo że zapadł wyrok skazujący w tej sprawie, Roman B. pozostał księdzem.

Poszkodowana kobieta wytoczyła proces także zgromadzeniu. Sąd Okręgowy w Poznaniu przyznał w styczniu poszkodowanej kobiecie 1 mln zł zadośćuczynienia od chrystusowców i 800 zł dożywotniej renty. Jak podkreśliła gazeta wyrok jest przełomowy, ponieważ przesądził odpowiedzialność cywilną Kościoła.

Zobacz także

Wyrok sądu na Twitterze skomentował Janusz Korwin-Mikke. Niestety, w tej sytuacji mógł lepiej milczeć. 

''Jezus-Maria! Kościół ma zapłacić milion + dożywotnią rentę(!!) kobiecie, którą w wieku 14 lat całował i obmacywał ksiądz. Teraz nastolatki (czytają internet, czytają...) będą się masowo podstępem lub siłą pchały księżom do łóżek. Sąd zastosował bardzo silny bodziec ekonomiczny...'' - napisał. 

Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy. Internauci nie ukrywali oburzenia. ''Mikke to przypadek szczególny IQ wprost proporcjonalne do głupoty. Zwyczajnej, swojskiej głupoty'' - napisał jeden z użytkowników Twittera. 

RadioZET.pl/DG