Zamknij

Janusz Korwin-Mikke ukarany za wpis o pedofilii. "To jest niedopuszczalne"

PAP
07.07.2021 18:06

Poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke został ukarany naganą przez sejmową komisję etyki za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach. "Postawy, zachowania czy słowa tolerujące seksualne wykorzystywanie dzieci są niedopuszczalne i będą się spotykać ze zdecydowaną reakcją Państwowej Komisji" - oświadczyła w środę Państwowa Komisja ds. Pedofilii. Wcześniej o ukaraniu Korwin-Mikkego informowała wiceszefowa komisji Monika Falej (Lewica).

Janusz Korwin-Mikke
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Chodzi o wpis Janusza Korwin-Mikkego w mediach społecznościowych z 6 marca 2021 roku. "Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów - ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?" - napisał wówczas polityk.

Korwin-Mikke ukarany za wpis o pedofilii. "Postawy, zachowania czy słowa tolerujące seksualne wykorzystywanie dzieci są niedopuszczalne"

"Komisja Etyki Poselskiej ukarała naganą jednego z posłów - za skandaliczną wypowiedź na jednym z portali społecznościowych, która godziła w dobre imię ofiar czynów pedofilskich. Państwowa Komisja 11 marca 2021 r. skierowała pismo do Przewodniczącej Komisji Etyki Poselskiej o podjęcie interwencji oraz udzielenie nagany" - czytamy w komunikacie Państwowej Komisji ds. Pedofilii ws. tej nagany.

Postawy, zachowania czy słowa tolerujące seksualne wykorzystywanie dzieci są niedopuszczalne i będą się spotykać ze zdecydowaną reakcją Państwowej Komisji. Wykorzystywanie seksualne małoletnich jest przestępstwem, które odciska się piętnem na całym życiu osoby poszkodowanej.

Komisja Etyki Poselskiej

O ukaraniu posła Konfederacji Janusza Korwin-Mikkego za wpis dotyczący pedofilii i wypadków na drogach informowała wcześniej w środę wiceszefowa komisji Monika Falej (Lewica).

Komisja ukarała posła Konfederacji naganą w związku z artykułem Zasad Etyki Poselskiej mówiącym, że poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu; powinien szanować godność innych osób; (zasada dbałości o dobre imię Sejmu).

W ocenie wiceszefowej komisji wpis Korwin-Mikkego jest karygodny. - To jest niedopuszczalne, żeby poseł Rzeczypospolitej Polskiej coś takiego mówił, mając też wielu wyznawców i ci wyznawcy mogą sobie wziąć to do serca i stwierdzić, że pedofilia jest w porządku i że to, że ginie 3000 osób też jest w porządku - powiedziała PAP Falej. - To jest absurdalna sytuacja, niegodna posła - dodała.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP