Baza USA w Polsce? Poseł Sanocki skrytykował ten pomysł w rosyjskich mediach

Redakcja
19.09.2018 18:50
Baza USA w Polsce? Poseł Sanocki skrytykował ten pomysł w rosyjskich mediach
fot. S.Kowalczuk/EastNews

Poseł Janusz Sanocki skrytykował w rozmowie z rosyjską agencją informacyjną RIA Nowosti pomysł utworzenia stałych baz amerykańskich na terenie Polski. Wywiad z Sanockim zatytułowany został "W Sejmie uważają, że stała baza USA w Polsce oznaczać będzie utratę części suwerenności" – podaje Onet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Janusz Sanocki, poseł niezrzeszony, w rozmowie z RIA Nowosti tłumaczył swój sprzeciw wobec pomysłu utworzenia stałej bazy amerykańskiej na terytorium Polski. - Budowa zagranicznej bazy wojskowej zawsze oznacza ograniczenie suwerenności – stwierdził.

Zobacz także

Jak dodał że "nie ma obecnie żadnego zagrożenia dla Polski", a on sam także "sprzeciwia się obecności jakichkolwiek zagranicznych wojsk - amerykańskich, rosyjskich, chińskich i jakichkolwiek innych - na terytorium Ukrainy".

W jego ocenie środki, które zostaną przeznaczone na ten cel, zostaną zwyczajnie „wyrzucone”.

Zobacz także

Podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu amerykański prezydent z zainteresowaniem odniósł się do propozycji zwiększenia wojskowej obecności USA w Polsce. - Prezydent zaoferował nam za to dużo więcej niż 2 mld dol. Dlatego rozważamy to z punktu widzenia i obrony obu państw, i kosztów – powiedział Donald Trump.

RadioZET.pl/Onet/BM