Ksiądz wysyłał do chłopca SMS-y z seksualnymi propozycjami

Redakcja
22.12.2017 10:21
Ksiądz wysyłał do chłopca SMS-y z seksualnymi propozycjami
fot. Flickr.com

31-letni ksiądz spod Jarocina usłyszał zarzut składania niemoralnych propozycji małoletniemu. Grozi za to do 2 lat więzienia. Ksiądz przyznał się do zarzutu. Chodzi o propozycje, które przez ponad rok duchowny miał kierować do chłopca za pomocą smsów i na portalu społecznościowym.

- Mężczyźnie postawiono zarzut dopuszczenia się między październikiem 2016 roku a grudniem 2017 wysyłania za pośrednictwem smsów i komunikatorów treści o charakterze seksualnym do małoletniego poniżej 15 lat, w których nakłaniał do różnych czynności - powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Tuż po zatrzymaniu przez policję duchowny nie przyznał się do winy. Zmienił zdanie w czasie przesłuchania w prokuraturze. Wikariusz został zawieszony w pracy w parafii.

Zobacz także

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki wolnościowe polegające na dozorze policji i konieczności trzykrotnego stawiennictwa w ciągu tygodnia, zakazie kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonego, zakazie wykonywania zawodu oraz zajmowania stanowiska związanego z wychowaniem i nauczaniem młodzieży poniżej 15 roku życia. Zdecydował też o poręczeniu majątkowym w wysokości 5 tysięcy złotych.

RadioZET.pl/PAP/DG