Zamknij

Jarosław Gowin ogłosił nazwę nowej partii: Jest otwarta na was wszystkich, dołączcie

Redakcja
04.11.2017 14:35
Jarosław Gowin ogłosił nazwę nowej partii: Jest otwarta na was wszystkich, dołączcie
fot. PAP

Nazwa naszej nowej partii to Porozumienie - poinformował w sobotę lider ugrupowania, wicepremier Jarosław Gowin. Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę. Ta drużyna jest otwarta na was wszystkich, dołączcie - apelował.

Zagłosuj

Czy Jarosław Gowin byłby dobrym premierem?

Liczba głosów:

- Zawiązujemy dzisiaj porozumienie. Gdy słyszymy słowo porozumienie, to myślimy o zjednoczeniu, pojednaniu, zbliżeniu się - słusznie. Chodzi jednak o coś ważniejszego - mówił Gowin podczas sobotniego Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych.

Zobacz także

Jak wyjaśnił "chodzi o uczciwą umowę", czyli porozumienie między obywatelami i ich przedstawicielami: radnymi, wójtami, burmistrzami, prezydentami, posłami i senatorami, ministrami.

- Zebraliśmy się po to, żeby takie porozumienie zawrzeć, nie tylko porozumienie między nami - chociaż to jest wielka wartość. Przede wszystkim chodzi o porozumienie między nami a Polakami. Chcemy zaproponować Polakom uczciwą umowę, że będziemy ciężko pracować dla Polski i kierując się ideałami, które nam przyświecają - ideałami konserwatywnymi, republikańskimi, wolnościowymi chrześcijańskimi, naszą wiarą w siłę i sensowność samorządności - że będziemy Polskę dalej konsekwentnie i głęboko zmieniać - podkreślił Gowin.

- Jesteśmy takim dobrym zespołem, mamy selekcjonera, który ma strategiczną wizję, mamy ostrych napastników, mamy solidną defensywę, mamy niezłych środkowych i ta drużyna jest otwarta na porozumienie, otwarta na was wszystkich. Dołączcie do nas - zaapelował lider Porozumienia.

RadioZET.pl/PAP/DG