Zamknij

Gowin tworzy nową partię. "Koalicja się poszerzy"

Redakcja
10.10.2017 08:26
Gowin
fot. Jakub Włodek/Agencja Gazeta

Wkrótce koalicja rządowa się poszerzy. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, które będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - mówił we wtorek rano w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.

Jak zaznaczył wicepremier, "wkrótce koalicja rządowa się poszerzy". - Mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów, ale o kolejne ważne środowiska. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział Gowin.

Zobacz także

- Skoro dołączają do nas nowe środowiska, polityczne i samorządowe, to rzeczą naturalną jest także zmiana szyldu - mówił. Jednocześnie zastrzegł, że na razie nie chce zdradzać konkretnych nazwisk ani nazwy nowego ugrupowania, ponieważ jest na to za wcześnie.

- Myślę, że już wkrótce ogłosimy powstanie tej partii, natomiast jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią - zaznaczył wicepremier. Wyjaśnił, że będzie to partia wolnorynkowa i jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych.

- Wzmacniam obóz Zjednoczonej Prawicy, koledzy z PiS o tym wiedzą i są tym faktem usatysfakcjonowani - podkreślił.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP