Zamknij

Kaczyński przebija wszystkich: 500 plus na każdą krowę i 100 zł na tucznika

06.04.2019 15:34
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji regionalnej partii przedstawił program wsparcia dla polskiej wsi. Wśród propozycji prezesa PiS pojawiły się dodatki pieniężne dla rolników: najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę w Kadzidle k. Ostrołęki (mazowieckie) odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, poświęcona tematowi mniejszych miejscowości oraz polskiego rolnictwa. Brali w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Kaczyński: 500 plus na każdą krowę i 100 zł na tucznika

Jarosław Kaczyński w trakcie swojego przemówienia podkreślił, że dla rządu PiS szczególnie ważna, jest "sprawa wsparcia tych gospodarstw rolnych, które będą po pierwsze hodowały zwierzęta, które tu się rodzą, czyli z własnego chowu, hodowały w oparciu o własną pasze, zapewniały zwierzętom tzw. dobrostan i w zamian za to otrzymywały bardzo poważne wsparcie".

Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej 

Jarosław Kaczyński

Podkreślił też konieczność wsparcia lokalnych producentów żywności. - Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (...) z własnego chowu produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Oni też muszą dostawać dodatkowa wsparcie. To jest bardzo ważne - zapowiedział Kaczyński.

Zobacz także

Kaczyński stwierdził też, że polscy rolnicy, przez decyzje koalicji SLD-PSL i PO-PSL, byli i są w UE dyskryminowani, bo "dostają mniej (środków) niż inni na hektar". - To musimy w tych rokowaniach, które już się rozpoczęły, zmienić. Musimy zlikwidować tę dyskryminację - oświadczył.

RadioZET.pl/PAP

C