Zamknij

Andrzej Duda może spać spokojnie. Kaczyński: Będzie kandydatem PiS w wyborach

Redakcja
09.07.2018 08:11
Jarosław Kaczyński
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

– Kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku będzie Andrzej Duda – mówi w wywiadzie dla „Sieci” prezes tej partii Jarosław Kaczyński. Zastrzega jednak, że decyzja w tej sprawie będzie oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy zagłosujesz na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

„Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, to bym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii” – powiedział Kaczyński w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Sieci”.

Andrzej Duda kandydatem PiS

Dopytywany, czy jego zdaniem Andrzej Duda w 2020 roku zmierzy się z obecnym szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, prezes PiS stwierdził, że „Donald Tusk lubi działać w sytuacji, gdy ma wysoki poziom pewności wygranej”.

Zobacz także

„W tej chwili nie ma tej pewności. Sądzę więc, że jeśli sytuacja się nie zmieni, to nie będzie kandydował” – ocenił J. Kaczyński.

Pytany, co sądzi o proponowanym przez prezydenta referendum konstytucyjnym i czy PiS je poprze, odparł, że „decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła”.

RadioZET.pl/PAP/DG