Kaczyński: Nie mogę w tej chwili mówić, dlaczego Macierewicz nie jest już szefem MON

Redakcja
04.08.2018 18:38
Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Nie mogę w tej chwili mówić o tym, dlaczego Antoni Macierewicz nie jest już ministrem obrony narodowej - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości zorganizowanych z okazji 70. urodzin Antoniego Macierewicza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę po południu trwają uroczystości 70. urodzin b. ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, w której udział bierze m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podczas przemówienia wskazał, że Macierewicz to człowiek, który postawił na Polskę. - To jest człowiek, który od najmłodszych lat postawił na Polskę. Antoni od początku postawił na to, że będzie służył ojczyźnie. I to w inny sposób, niż to sobie wtedy ludzie zacni wyobrażali - zaznaczył prezes PiS.

Zobacz także

- Antoni potrafił to robić. Ktoś zapyta, dlaczego nie teraz ministrem? Nie mogę w tej chwili o tym mówić - dodał Kaczyński. Macierewicz był ministrem obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło od 16 listopada 2015 r. Został odwołany przez nowego premiera Mateusza Morawieckiego 9 stycznia 2018 r., a jego funkcję przejął dotychczasowy szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Antoni Macierewicz urodził się 3 sierpnia 1948 r. w Warszawie. Był działaczem opozycji w czasach PRL i współzałożycielem Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej (KOR). Po upadku komunizmu pełnił m.in. funkcję ministra spraw wewnętrznych, ministra i wiceministra obrony narodowej, oraz szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego

RadioZET.pl/PAP/MW