Jarosław Kaczyński i Jadwiga Emilewicz wśród laureatów Nagrody Kisiela 2017

Redakcja
18.04.2018 07:16
Nagroda Kisiela
fot. Karol Serewis/East News

Jarosław Kaczyński oraz Jadwiga Emilewicz zostali laureatami Nagrody Kisiela 2017 w kategorii „Polityk”. Prezesa PiS wyróżniono za „konsekwencję i niezłomność”, a minister przedsiębiorczości i technologii za „pracowitość i przedsiębiorczość w polityce” — poinformował tygodnik „Wprost”.

Nagroda Kisiela została ustanowiona przez samego Stefana Kisielewskiego w 1990 roku pod patronatem tygodnika „Wprost”. Wyróżnienie jest wręczane w trzech kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca.

Laureaci Nagrody Kisiela 2017

Laureatami Nagrody Kisiela 2017 w kategorii „Przedsiębiorca” zostali Mariusz i Paweł Szataniakowie z firmy Wielton. W kategorii „Publicysta” uhonorowany został Ryszard Pieńkowski, założyciel grupy INFOR, która od lat krzewi wiedzę ekonomiczną — poinformował „Wprost”. Uroczysta gala odbyła się w ulubionej kawiarni Stefana Kisielewskiego — Cafe Rozdroże w Warszawie.

Podczas uroczystości został odczytany list prezesa PiS, który podziękował za przyznaną nagrodę.

— Państwa wskazanie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że Prawo i Sprawiedliwość, ugrupowanie, na którego czele mam zaszczyt stać, właściwie zdiagnozowało naszą rzeczywistość i obrało słuszną drogę. Jest także dowodem na to, że rząd Zjednoczonej Prawicy robi to, co do niego należy i czego oczekują Polacy — podkreślił Kaczyński.

Dodał, że jest „rzeczą dyskusyjną, na ile Stefan Kisielewski zgadzałby się ze stosowanym przez nas instrumentarium w najszerzej rozumianej polityce gospodarczej”.

— Z jednej strony był bowiem liberałem, lecz z drugiej – wyznawał politykę zdrowego rozsądku, a i ten jego liberalizm był zabarwiony konserwatywnym odchyleniem — napisał prezes PiS.

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach?

Liczba głosów:

Nagroda Kisiela dla Jarosława Kaczyńskiego

— Zapewne mielibyście Państwo w tej materii różne zdania, więc na tej konstatacji pozostańmy. Natomiast nie ulega wątpliwości, że Stefan Kisielewski tęsknił za normalnością i pragnął żyć w normalnym państwie, w tak silnej, jak to tylko możliwe, Rzeczypospolitej. I dlatego niejednemu podejmowanemu przez nas przedsięwzięciu, by –— moim zdaniem —– przyklasnął. Choćby wielkiej operacji uszczelniania systemu podatkowego — podkreślił.

— Było przecież rzeczą arcynienormalną, arcyniemoralną i arcynieuczciwą przymykanie przez tyle lat przez naszych poprzedników oka na proceder okradania budżetu państwa, czyli okradania nas wszystkich z kilkudziesięciu miliardów złotych rocznie. To jest sprawa bodaj najbardziej w wymiarze finansowym spektakularna, jeśli chodzi o rozmiary i głębokość kapitulacji państwa polskiego — dodał Kaczyński.

— Innym drastycznym i dramatycznym przejawem tej niemocy było wywieszenie przez koalicję PO-PSL białej flagi w dziedzinie polityki międzynarodowej, faktyczna rezygnacja z prawa do posiadania, artykułowania i obrony własnych, narodowych interesów. To, co czynimy w sferze polityki zagranicznej, także jest przywracaniem w tym obszarze normalności — zaznaczył Kaczyński.

— Wierzę głęboko, że rządy Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy, dadzą Polkom i Polakom poczucie, że żyją w normalnym państwie, pięknym, normalnym kraju, z którego nie warto wyjeżdżać za chlebem — napisał lider PiS.

Jadwiga Emilewicz w swoim wystąpieniu odtworzonym podczas gali zauważyła, że „to Kisielewski mówił o tym, żeby stawiać na wysokie technologie”.

— Ta nagroda to wyróżnienie dla całego zespołu gospodarczego — powiedziała minister.

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, wydawca tygodnika „Wprost”, zwrócił w rozmowie z PAP uwagę, że w kategorii „Polityka” wyróżniono „i młodość, i doświadczenie”.

— Bardzo dynamiczną, prężną, z ogromnym entuzjazmem panią Jadwigę Emilewicz, która rozwija scenę młodych firm, żeby coraz więcej biznesu powstawało w Polsce oraz pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wyróżnionego za ducha walki, konsekwencję i realizację swojej strategii dla Polski. Nikt mu z pewnością nie odmówi, że dzisiaj jest najbardziej wyrazistym politykiem — zaznaczył prezes PMPG Polskie Media. (PAP)

RadioZET.pl/Wprost/maal