Zamknij

Absencja Kaczyńskiego. Co ze zdrowiem prezesa PiS?

Redakcja
22.03.2018 08:12
Jarosław Kaczyński
fot. East News

Jarosław Kaczyński ma problemy zdrowotne. W środę w Sejmie Jacek Czaputowicz wygłosił exposé, w trakcie którego na sali plenarnej nie było prezesa PiS. Część publicystów i polityków przypuszczała, że nieobecność miała wymiar polityczny. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Minister spraw zagranicznych przedstawił w środę w Sejmie informacje o zadaniach polityki zagranicznej w 2018 roku. Na późniejszej konferencji prasowej w Sejmie Czaputowicz został zapytany m.in., czy czuje wsparcie ze strony prezesa PiS.

Czaputowicz zaznaczył, że Jarosław Kaczyński poinformował go, że nie będzie mógł być w środę w Sejmie. — Ze względu na niezbyt poważne, ale jednak, problemy zdrowotne musiał zostać w domu — dodał szef MSZ.

W styczniu w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Kaczyński przyznał też, że miał nadzieję, iż resortem spraw zagranicznych pokieruje inna osoba. — Niestety, niemal w ostatniej chwili wycofała się z pełnienia tej misji. Z tego punktu widzenia kandydatura pana ministra Czaputowicza jest pewnym eksperymentem, ale wierzę, że udanym — mówił wówczas szef PiS.

Zobacz także

— Ja jestem zdania, że ten eksperyment się toczy i że będzie on udany — powiedział Czaputowicz.

Adam Bielan o zdrowiu Kaczyńskiego

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan skomentował w rozmowie z Polsat News medialne spekulacje na temat stanu zdrowia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

— Jarosław Kaczyński jest przeziębiony. Widziałem prezesa w poniedziałek późnym wieczorem i był rzeczywiście już bardzo mocno przeziębiony. Sam doradzałem, żeby wyleżał, żeby choroba nie zamieniła się w nic poważniejszego — wyjaśnił Adam Bielan.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Kolano prezesa, czyli co ze zdrowiem Jarosława Kaczyńskiego?

RadioZET.pl/PAP/Polsat News/DG