Znamienny gest Kaczyńskiego, który doskonale obrazuje jego pozycję w państwie [WIDEO]

Redakcja
11.04.2017 12:24
Znamienny gest Kaczyńskiego, który doskonale obrazuje jego pozycję w państwie [WIDEO]
fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta

Do Jarosława Kaczyńskiego przylgnęła metka "szeregowego posła". Tak czasem nazywają go partyjni koledzy, chcący zaprzeczyć, że w praktyce władza w Polsce leży w rękach jednego człowieka, którym jest prezes PiS. Jednak pewnych przyzwyczajeń ciężko się pozbyć, a gestów - zamaskować. Obrazuje to gif udostępniony przez jednego z internautów.

Zobacz koniecznie: Radiozet.pl ujawnia rosyjskie materiały wideo zrobione tuż po katastrofie.

W poniedziałek w wielu miastach w Polsce trwały obchody uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Najwięcej działo się w Warszawie, gdzie w uroczystościach przez cały dzień uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz i partii rządzącej. Żałoba jak zwykle przy tej okazji przeżywana była oddzielnie.

W tym przypadku wzrok internautów przykuło zachowanie członków PiS. Zwłaszcza "szeregowego posła", czyli Jarosława Kaczyńskiego. Gif, który stanowi wycinek materiału wideo, uchwycił moment porannych uroczystości przed Pałacem Prezydenckim. W towarzystwie wieńców, kwiatów oraz świec na pierwszy plan wysunął się prezes PiS. Był jednak odosobniony, co sam uznał za mało stosowne. "Przywołał" więc do siebie skinieniem ręki premier Beatę Szydło. Ta zachowując powagę, ze spuszczoną głową stanęła obok partyjnego kolegi.

Internauta udostępniający gifa podsumowuje tę sytuację słowami: "Rzeczpospolita Polska - gdzie premier rządu jest na skinienie palcem szeregowego posła".

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/KM