Zamknij

Jarosław Kaczyński premierem? Sondaż "SE" rozwiewa wątpliwości

30.04.2021 13:37
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Blisko trzech na czterech zapytanych Polaków uważa, że Jarosław Kaczyński nie powinien zostać premierem. Nowy sondaż w tej sprawie opublikował "Super Express".

Jarosław Kaczyński zostanie premierem? Jego wejście do rządu jesienią 2020 roku było jednym z ważniejszych wydarzeń politycznych. Nie od dziś wiadomo, że to szef PiS rozdaje karty, nie tylko w polityce partii, ale i rządu, czy Sejmu.

Mimo sondaży zwiastujących wzrost poparcia PiS-u po jesienno-zimowym dołku, sam wicepremier do spraw bezpieczeństwa nie ma powodów do radości.

Jarosław Kaczyński na premiera? Sondaż dla "SE" rozwiewa wątpliwości

Aż 70 proc. ankietowanych jest przeciwnych, by Jarosław Kaczyński został premierem – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster opublikowanego w piątek i zleconego przez "Super Express". 17 procent zapytanych uważa, że prezes PiS powinien zostać premierem. Pozostałe 13 proc. nie ma zdania w tej sprawie. 

Przypomnijmy, Kaczyński kierował rządem w pierwszych rządach PiS w koalicji z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin. Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster 20 kwietnia 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1066 dorosłych Polaków.

Z zakończonego 28 kwietnia sondażu pracowni Ipsos dla portalu OKO.press, wynika, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego odzyskuje poparcie, które spadło jesienią wskutek wzniecenia światopoglądowej wojny o aborcję. Notowania PiS skoczyły o cztery punkty procentowe w górę, do poziomu 33 proc.

RadioZET.pl/Se.pl