Zamknij

Jarosław Kaczyński napisał list do parlamentarzystów. Jest ostra reprymenda!

Redakcja
25.01.2018 16:50
Jarosław Kaczyński napisał list do parlamentarzystów. Jest ostra reprymenda!
fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

W następnych wyborach do parlamentu z naszych list będą mogli kandydować tylko ci, którzy podpiszą jednoznaczną deklarację dot. korzystania z immunitetu, tak by nie chronił osób podejrzanych o przestępstwa kryminalne — podkreślił w liście do członków PiS prezes Jarosław Kaczyński.

Zagłosuj

Czy immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem?

Liczba głosów:

Kaczyński odniósł się w ten sposób do głosowania w Senacie nad wyrażeniem zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. Senat się na to nie zgodził, za było 32 senatorów, przeciw 37, a 19 wstrzymało się od głosu.

„Władze PiS podejmą działania zmierzające do zmian w regulaminie Senatu i w ustawie regulującej kwestie związane z immunitetem parlamentarzystów. Immunitet nie może stawiać nikogo ponad prawem” — napisał prezes PiS. 

Przedstawiciele naszej formacji odmówili potraktowania jednego ze swoich członków jak zwykłego obywatela RP niekorzystającego z żadnych przywilejów — ocenił Kaczyński w liście, do którego dotarła PAP.

„Beata Szydło znakomicie wypełniła swoje zadania. Jedną z przesłanek reorganizacji rządu było utrzymanie jedności Zjednoczonej Prawicy, a to wymaga uwzględnienia roli prezydenta Andrzeja Dudy” — napisał.

Zobacz także

W czwartek Kogut stawił się w katowickiej prokuraturze, usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji.

RadioZET.pl/PAP/DG