Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim: Doszło do wybuchu!

10.04.2017 21:35

Teraz wiemy z bardzo wysokim stopniem pewności, że doszło do wybuchu. Doszło do wybuchu, przeprowadzonego w bardzo szczególny sposób. Doprowadził on do takiego rozpadu, do takich uszkodzeń – grzmiał z mównicy prezes PiS wieczorem w dniu 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie podkreślał, że „prawda jest coraz bliżej”.

Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim: Doszło do wybuchu! fot. PAP

- Musimy liczyć się z coraz większym oporem i z coraz większą nienawiścią – mówił Kaczyński do tłumnie zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. - Ten straszliwy atak nienawiści wynika z tego, że prawda jest coraz bliżej – komentował prezes PiS.

- Nienawiść uniemożliwia racjonalne myślenie. Nienawiść niszczy w nas to, co jest najlepsze. To, co jest empatią, to, co jest współczuciem. Nie możemy dać się tego pozbawić. Musimy iść drogą inną, niż droga nienawiści, czy droga zemsty. Tę drogę odrzucamy. Ale nie odrzucamy sprawiedliwości i nie odrzucamy wielkiego dzieła naprawy Rzeczpospolitej Polskiej – skwitował Kaczyński.

Podczas wystąpienia prezesa PiS w tle było słychać wiele głosów. – Jarosław! Jarosław! – Skandowali zwolennicy. – Kłamca! – krzyczeli przeciwnicy narracji poważnie sugerującej, że 7 lat temu doszło do zamachu na samolot.

RadioZET.pl/strz

Oceń