Zamknij

Jarosław Kaczyński prezesem PiS na kolejną kadencję. "Nie spodziewałem się"

03.07.2021 16:26
Jarosław Kaczyński prezesem PiS
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jarosław Kaczyński prezesem PiS na kolejną kadencję - zdecydowali delegaci podczas sobotniego kongresu tej partii. - Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości - oświadczył Kaczyński.

Jarosław Kaczyński pozostanie szefem PiS. Zadeklarował jednak, że na czele partii staje po raz ostatni. 

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że wybór zapadł "niemal jednogłośnie". Kaczyński podziękował członkom partii za to, że znów powierzyli mu kierownictwo. "Naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników. Naprawdę sądziłem, że będzie ich więcej, chociaż liczyłem na sukces" - mówił zaraz po wyborze Kaczyński. "Po raz ostatni staję na czele Prawa i Sprawiedliwości" - zapowiedział.

Jarosław Kaczyński prezesem PiS na kolejną kadencję

"Dziękuję państwu, dziękuję Bogu, że staję na czele wtedy, kiedy Prawo i Sprawiedliwość stoi przed ogromnymi zadaniami i ogromną szansą - szansą dla Polski, szansą nadrobienia wielowiekowych, tysiącletnich przeszło zaległości" - mówił Kaczyński.

Szef klubu PiS przekazał, że 1245 delegatów na kongresie Prawa i Sprawiedliwości poparło w wyborach na prezesa partii kandydaturę Jarosława Kaczyńskiego; 18 osób było przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa ugrupowania nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003. Jarosław Kaczyński kilkukrotnie deklarował w mediach, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

RadioZET.pl/PAP/oprac. AK