Zamknij

Black Friday? Nie, to Black December! Kaczyński składa swoim posłom propozycję nie do odrzucenia

Redakcja
07.12.2017 16:17
Kaczyński
fot. East News

Prezes PiS "kupuje" posłów Prawa i Sprawiedliwości przed ważnymi naradami dotyczącymi zmian w rządzie? Jak dowiedziało się Radio ZET, decyzją Jarosława Kaczyńskiego posłowie nie muszą w grudniu wpłacać 500 złotych składki na partię. Także struktury okręgowe partii dostały obietnicę - mogą zgłosić lokalne poprawki do drugiego czytania projektu budżetu.

Jak posłowie przyjęli te decyzje swojego prezesa? Ponoć o niczym innym w PiS-ie się nie mówi. Więcej: na ostatnim posiedzeniu klubu, władze musiały wręcz prostować, że chodzi tylko o zawieszenie wpłaty składki na jeden miesiąc, bo posłowie się pytali, jak długo to zwolnienie z opłacania składek będzie trwało.

Zobacz także

Rozmowy dotyczą też pieniędzy, które będą mogły wydać okręgi partii. Każdy może zgłosić do projektu budżetu do 5 milionów złotych lokalnych poprawek, co daje kwotę 200 milionów złotych, bo okręgów jest 40. O tych pieniądzach będą decydować posłowie, więc chęć do jakiegokolwiek przeciwstawiania się decyzjom na górze partii na pewno jest mniejsza.

Według informacji nieoficjalnych, doły partyjne w PiS są przeciwne zmianom w rządzie. Ale więcej jest przeciwników Mateusza Morawieckiego niż zwolenników Beaty Szydło.

RadioZET.pl/MaG/MP