Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Black Friday? Nie, to Black December! Kaczyński składa swoim posłom propozycję nie do odrzucenia

07.12.2017 16:17
xxx wiadomosci

Prezes PiS "kupuje" posłów Prawa i Sprawiedliwości przed ważnymi naradami dotyczącymi zmian w rządzie? Jak dowiedziało się Radio ZET, decyzją Jarosława Kaczyńskiego posłowie nie muszą w grudniu wpłacać 500 złotych składki na partię. Także struktury okręgowe partii dostały obietnicę - mogą zgłosić lokalne poprawki do drugiego czytania projektu budżetu.

Kaczyński fot. East News

Jak posłowie przyjęli te decyzje swojego prezesa? Ponoć o niczym innym w PiS-ie się nie mówi. Więcej: na ostatnim posiedzeniu klubu, władze musiały wręcz prostować, że chodzi tylko o zawieszenie wpłaty składki na jeden miesiąc, bo posłowie się pytali, jak długo to zwolnienie z opłacania składek będzie trwało.

Rozmowy dotyczą też pieniędzy, które będą mogły wydać okręgi partii. Każdy może zgłosić do projektu budżetu do 5 milionów złotych lokalnych poprawek, co daje kwotę 200 milionów złotych, bo okręgów jest 40. O tych pieniądzach będą decydować posłowie, więc chęć do jakiegokolwiek przeciwstawiania się decyzjom na górze partii na pewno jest mniejsza.

Według informacji nieoficjalnych, doły partyjne w PiS są przeciwne zmianom w rządzie. Ale więcej jest przeciwników Mateusza Morawieckiego niż zwolenników Beaty Szydło.

RadioZET.pl/MaG/MP

Oceń