Zamknij

Kaczyński wyszedł ze szpitala, ale to nie koniec. Będzie mieć kolejną operację

Redakcja
09.06.2018 12:37
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Jarosław Kaczyński opuścił niedawno szpital na Szaserów, ale prawdopodobnie niedługo będzie musiał tam wrócić. Czeka go kolejna poważna operacja.

Kolejny poważny zabieg czeka prezesa PiS już w wakacje. Według ustaleń "Super Expressu" Kaczyńskiego czeka operacja wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Tabloid twierdzi, że jest to konieczne ze względu na uciążliwą chorobę zwyrodnienia stawów.

Jarosław Kaczyński w szpitalu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński opuścił 8 czerwca Wojskowy Instytut Medyczny, pod którego opieką pozostawał od ponad miesiąca w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów.

– Zespół medyczny opiekujący się Jarosławem Kaczyńskim ocenił, że hospitalizacja, umożliwiająca obserwację, diagnostykę oraz leczenie zabiegowe, zachowawcze i usprawniające doprowadziła do stabilizacji jego stanu zdrowia –– poinformował przewodniczący zespołu, dyrektor WIM, prof. Grzegorz Gielerak. – Planujemy, że dalsze leczenie, w tym rehabilitacja, będą prowadzone w trybie ambulatoryjnym – dodał.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut podkreśla, że w związku z bardzo restrykcyjnym przestrzeganiem zasad informowania o stanie zdrowia pacjentów w czasie hospitalizacji prezesa PiS dane o jego stanie zdrowia były przekazywane wyłącznie osobie wskazanej przez niego. Piątkowa informacja została przygotowana przez WIM na prośbę pacjenta.

RadioZET.pl/SE/maal

Zobacz też: