Zamknij

Czy prezes PiS wspiera WOŚP? Odpowiedź może wielu zaskoczyć!

Redakcja
14.01.2018 19:57
Czy prezes PiS wspiera WOŚP? Odpowiedź może wielu zaskoczyć!
fot. Archiwum Radia ZET

Czy Jarosław Kaczyński wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu Polaków. Okazuje się, że prezes PiS od wielu lat znany jest z tego, że wspiera wszystkich potrzebujących.

Zagłosuj

Czy wsparłeś w tym roku WOŚP?

Liczba głosów:

Jarosław Kaczyński zawsze wpłaca datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - podaje portal Fakt24.pl. To dość zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę temperaturę politycznego sporu i podziału na tych, co wpłacają datki, dystansują się oraz bezpardonowo atakują Jurka Owsiaka.

– Oczywiście, że tak. Jak tylko dzieciaki kwestują, zaraz wpłaca – mówi w rozmowie z Fakt24.pl jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Inna osoba przypomina historię z poprzednich finałów WOŚP. – To było na trasie Gorzów – Gdańsk. Jechaliśmy wtedy na spotkania. Prezes pamiętał, że jest finał Orkiestry, sprawdzał, czy aby ma w portfelu pieniądze, bo datek musi być. To było bardzo ważne – relacjonuje polityk PiS.

Zobacz także

W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na szpitale położnicze. Chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Graj z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Licytuj Dzień w Radiu ZET

W ubiegłorocznym Finale WOŚP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Pieniądze były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. W sumie, w ciągu 25 lat Fundacja zebrała ponad 825 mln zł na wsparcie polskiej medycyny. Środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej są przeznaczane na realizację celu danego Finału, czyli przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych dla najmłodszych.

RadioZET.pl/Fakt/PAP/DG