Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czy prezes PiS wspiera WOŚP? Odpowiedź może wielu zaskoczyć!

14.01.2018 19:57
xxx wiadomosci

Czy Jarosław Kaczyński wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? To pytanie zadaje sobie zapewne wielu Polaków. Okazuje się, że prezes PiS od wielu lat znany jest z tego, że wspiera wszystkich potrzebujących.

Czy prezes PiS wspiera WOŚP? Odpowiedź może wielu zaskoczyć! fot. Archiwum Radia ZET
Zagłosuj

Czy wsparłeś w tym roku WOŚP?

Jarosław Kaczyński zawsze wpłaca datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - podaje portal Fakt24.pl. To dość zaskakująca informacja, biorąc pod uwagę temperaturę politycznego sporu i podziału na tych, co wpłacają datki, dystansują się oraz bezpardonowo atakują Jurka Owsiaka.

– Oczywiście, że tak. Jak tylko dzieciaki kwestują, zaraz wpłaca – mówi w rozmowie z Fakt24.pl jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Inna osoba przypomina historię z poprzednich finałów WOŚP. – To było na trasie Gorzów – Gdańsk. Jechaliśmy wtedy na spotkania. Prezes pamiętał, że jest finał Orkiestry, sprawdzał, czy aby ma w portfelu pieniądze, bo datek musi być. To było bardzo ważne – relacjonuje polityk PiS.

W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na szpitale położnicze. Chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

Graj z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i Licytuj Dzień w Radiu ZET

W ubiegłorocznym Finale WOŚP zebrała 105 mln 570 tys. 801 zł i 49 groszy. Pieniądze były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. W sumie, w ciągu 25 lat Fundacja zebrała ponad 825 mln zł na wsparcie polskiej medycyny. Środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej są przeznaczane na realizację celu danego Finału, czyli przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych dla najmłodszych.

RadioZET.pl/Fakt/PAP/DG

Oceń