Zamknij

Jarosław Kaczyński laureatem nietypowej nagrody. Nie jest związana z polityką

Redakcja
06.06.2018 16:55
Jarosław Kaczyński laureatem nietypowej nagrody. Nie jest związana z polityką
fot. PAP

Jarosław Kaczyński otrzymał specjalną jubileuszową nagrodę "Serce Dla Zwierząt". Przyznali ją organizatorzy plebiscytu. Zaznaczono przy tym, że "Miłość do zwierząt nie ma barw politycznych". 

Wyjątkową jubileuszową nagrodę przyznali wspólnie portal Psy.pl Koty.pl i magazyn "Mój Pies i Kot". Uroczysta gala pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się w poniedziałek w hotelu Bellotto w Warszawie.

Jarosław Kaczyński od kilku tygodni przebywa w szpitalu. Ne mógł być zatem obecny na ceremonii przyznania nagrody.

- Zwracam uwagę, że nigdzie - ani w uzasadnieniu, ani na statuetce - nie używamy tytułu "prezes". To jest nagroda ponad polityką, bo miłość do zwierząt nie ma barw politycznych - tłumaczy redaktor naczelna Paulina Król w rozmowie z "Super Expressem".

Prezes PiS jest znany ze swojego przyjaznego stosunku do zwierząt. Sam prywatnie ma dwa koty. Występował też przeciwko hodowli zwierząt futerkowych. 

Kapituła uzasadniła wybór laureata uznając "jego szacunek i miłość do zwierząt oraz wyjątkową rolę jaką odgrywa jako polityk, osoba publiczna mająca ogromny wpływ na rzeczywistość, w dążeniu do zmian ustawodawstwa na rzecz dobrostanu zwierząt".

RadioZET.pl/Super Express/KM