Zamknij

Takiego uśmiechu nie widzieliśmy dawno. Jarosław Kaczyński pozuje w czapce Trumpa [FOTO]

Redakcja
23.04.2017 14:34
Takiego uśmiechu nie widzieliśmy dawno. Jarosław Kaczyński pozuje w czapce Trumpa [FOTO]
fot. screen/Twitter

Matthew Tyrmand, publicysta i były doradca ministerstwa spraw zagranicznych opublikował na swoim Twitterowym profilu zdjęcie z Jarosławem Kaczyńskim. Rozpromieniony od ucha do ucha prezes PiS ma na głowie czapkę z napisem ''Make America Great Again''. Było ono głównym sloganem kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa.

"Prezes to rozumie. "Make America Great Again" oznacza sprawienie, aby Europa i Polska znów były wielkie. Suwerenność państwa narodowego oznacza, że wygrywamy wszyscy. Z wyjątkiem Davos" - napisał Matthew Tyrmand.

Syn pisarza Leopolda Tyrmanda spotkał się z Kaczyńskim w piątek. Na fotografię w identycznej czapce zdecydowała się również senator PiS Anna Maria Anders.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jarosław Kaczyński w wielu wywiadach podkreślał, że Trump jest politykiem antyestablishmentowym, co jest zbieżne z polityką prezentowaną przez partię rządzącą w Polsce.

W rozmowie z Radiem Katowice zdradził swoje oczekiwania wobec prezydentury byłego biznesmena: cieszę się, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem i może to jest złe słowo, ale go użyję: ofiarą.

RadioZET.pl/DG