Sellin: Mam nadzieję, że do wakacji będzie projekt dot. repolonizacji mediów

Redakcja
21.03.2017 13:07
Sellin: Mam nadzieję, że do wakacji będzie projekt dot. repolonizacji mediów
fot. Jakub Wosik/East News

- Mam nadzieję, że do wakacji gotowy rządowy projekt legislacyjny dot. repolonizacji mediów będzie mógł ujrzeć światło dzienne - zapowiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

- Nadmierna koncentracja w tak delikatnej sferze biznesowej, jaką są media, oczywiście nie jest zdrowa i wiedzą to wszystkie zdrowe gospodarki świata Zachodu. U nas do takie koncentracji doszło - - mówił we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin. 

Zagłosuj

Czy niektóre media dostają instrukcje z zagranicy?

Liczba głosów:

- W dodatku, jeśli jest to koncentracja organizowana przez kapitał zagraniczny, a w warunkach polskich, w przestrzeni prasy regionalnej i lokalnej - przez kapitał zagraniczny z jednego konkretnego kraju, z Niemiec, to jest sytuacja, którą sygnalizowaliśmy już od dawna jako sytuację niezdrową i niewystępującą w dużych, poważnych krajach UE - dodał.

Zaznaczył, że w grudniu ubiegłego roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego została powołana specjalna komisja ekspercka, złożona z przedstawicieli MKiDN, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Kończymy już właściwie te analizy rozwiązań prawnych, które są w Europie. Chcieliśmy nad tym pracować jeszcze spokojnie, ale w związku z sytuacją, która nastąpiła, chyba te prace przyspieszymy i mam nadzieję, że do wakacji gotowy projekt legislacyjny, rządowy, z MKiDN w tej sprawie będzie mógł ujrzeć światło dzienne - zapowiedział Sellin.

RadioZET.pl/PAP/KM