Zamknij

Koronawirus w ośrodku wypoczynkowym nad Bałtykiem. Pięciu pracowników zakażonych

08.08.2020 17:51
Jarosławiec nad Bałtykiem
fot. GERARD/REPORTER

Koronawirus w ośrodku wypoczynkowym w Jarosławcu nad Bałtykiem. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 5 pracowników. Jak podaje TVN24 właściciel podjął decyzję o zamknięciu ośrodka. 

Ośrodek wypoczynkowy w Jarosławcu trafił pod lupę sanepidu, gdy objawy zakażenia koronawirusem pojawiły się u trzech osób przebywających na wakacjach nad Bałtykiem. Dochodzenie epidemiologiczne potwierdziło zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 5 pracowników ośrodka w Jarosławcu. Jak podaje TVN24, 31 osób z personelu skierowanych zostało na kwarantannę.

Właściciel ośrodka w Jarosławcu zdecydował się na całkowite zamknięcie obiektu. Informacja o zakażeniach koronawirusem zaniepokoiła mieszkańców Jarosławca.

Boję się. Wiedziałam, że kiedyś do nas ten wirus dotrze, ale nie spodziewałam się, że już

- powiedziała w rozmowie z TVN24 kobieta mieszkająca w pobliżu ośrodka. 

Koronawirus w Polsce. 8 sierpnia kolejny rekord zakażeń 

Ministerstwo Zdrowia przekazało w sobotę 8 sierpnia, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 843 osób. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W piątek potwierdzono zakażenie 809 osób, w czwartek 726, w środę 640, we wtorek 680, a w poniedziałek 575.

Resort zdrowia podał również, że z uwagi na błąd w raportowaniu testów przez wojewódzką stację sanitarno-epidemiologiczną (WSSE) w Kielcach i pomyłkowe zapisanie w raporcie ok. 230 tys. testów, odjęto je od ogólnej puli przeprowadzonych badań.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/TVN24