Zamknij

Pociąg zmiażdżył samochód na przejeździe. Nie żyje 17-letnia pasażerka

12.09.2019 13:28
Tragedia na przejeździe kolejowym
fot. Lubelska Policja

Tragedia na przejeździe kolejowym w miejscowości Jarosławiec. Kierujący nissanem młody mężczyzna wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku zderzenia na miejscu wypadku zginęła 17-letnia pasażerka samochodu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w środę na oznakowanym przejeździe kolejowym w miejscowości Jarosławiec. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują na to, że 23-letni mieszkaniec Zamościa kierując pojazdem marki Nissan wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Przeworsk - Hrubieszów. Młody mężczyzna podróżował z 17-latką.

Przybyły na miejsce służby ratunkowe natychmiast podjęły akcję reanimacyjną 17-letniej pasażerki, jednak nie zdołano przywrócić jej funkcji życiowych. Pasażerka poniosła śmierć na miejscu wypadku. Kierujący nissanem został przewieziony do szpitala. Nie odniósł poważniejszych obrażeń.

68-154388

Kierujący samochodem, maszynista oraz kierownik pociągu byli trzeźwi. Celem weryfikacji badania od kierującego nissanem oraz maszynisty pobrano krew do badań. 23-latek został zatrzymany. 

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia szczegółowe okoliczności wypadku.

Zobacz także

RadioZET.pl