Zamknij

Jaruzelska o planach politycznych: Wybory w do rady Warszawy, może wybory parlamentarne

Redakcja
16.05.2018 21:33
Monika Jaruzelska
fot. Radio ZET

Start w wyborach do rady miasta Warszawy, ewentualnie w przyszłych wyborach parlamentarnych – zapowiada Monika Jaruzelska. Jak dodała, wzorem politycznego i społecznego zaangażowania są dla niej związane z lewicą Jolanta Szymanek-Deresz oraz Izabela Jaruga-Nowacka, które zginęły 10 kwietnia 2010 r.

„Takich bardzo konkretnych propozycji jeszcze nie mam. Na razie może będzie to rada miasta (Warszawy), może w przyszłości parlament. W tej chwili trwają jeszcze pewne ustalenia” – powiedziała Jaruzelska, pytana podczas konferencji prasowej w Płocku tamtejszego SLD i Klubu Niezależnej Myśli Politycznej o swój aktywny udział w polityce.

O kandydowaniu w najbliższych wyborach samorządowych z listy SLD Jaruzelska poinformowała w połowie marca. „Pod sztandarami SLD zdecydowałam się wkroczyć na drogę polityczną” – oświadczyła wówczas w Polsat News. Informację tę potwierdził wtedy szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty, dziękując Jaruzelskiej na Twitterze za przyjęcie propozycji.

„Gdyby pół roku temu ktoś powiedziałby mi, że będę dzisiaj w takiej sytuacji, mówiąc o jakiejś swojej drodze politycznej, to odparłabym, że raczej jest to niemożliwe” – mówiła w środę Jaruzelska podczas konferencji prasowej w płockiej księgarnio-kawiarni „Czerwony atrament”.

Jak podkreśliła, impulsem „do włączenia się w jakieś działanie społeczne dla ludzi” były dla niej dymisje generałów - „dobrowolne, albo wymuszone” - za czasów gdy szefem MON był Antoni Macierewicz oraz tzw. ustawa degradacyjna, która w jej ocenie „dotyczyła całego wojska” i otwierała możliwość jego „kompletnego upolitycznienia”.

RadioZET.pl/pap/maal