Zamknij

Chcesz żeby zrobili z twojego selfie mozaikę Matki Boskiej? Masz ostatnią szansę na wysłanie zdjęcia

Redakcja
03.08.2017 07:55
Chcesz żeby zrobili z twojego selfie mozaikę Matki Boskiej? Masz ostatnią szansę na wysłanie zdjęcia
fot. YT

Do 15 sierpnia można jeszcze nadsyłać zdjęcia - tzw. selfie - z których stworzona zostanie mozaika z wizerunkiem Matki Bożej. 26 sierpnia, podczas głównych uroczystości obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu, zawiśnie ona na wałach Jasnej Góry.

W ramach inicjatywy pod hasłem "Selfie dla Maryi", nadesłano już ponad 5 tys. zdjęć. - To zdjęcia indywidualne, ale też rodzinne, parafialne, szkolne, grupowe. Spływają nie tylko z Polski, ale i z zagranicy - – powiedział PAP koordynator przedsięwzięcia paulin o. Tomasz Tlałka. Do akcji dołączyli też biskupi m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak czy nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio.

Akcja nie polega jednak na przesłaniu samego zdjęcia. Jak bowiem przypomniał o. Tlałka, do każdego selfie należy dołączyć swój duchowy dar dla Matki Bożej. - To są konkretne postanowienia duchowe np. codzienna modlitwa, czytanie Pisma Świętego. Zdarzają się też bardzo radykalne zobowiązania –- mówił paulin.

Zdjęcia jeszcze do 15 sierpnia można nadsyłać drogą elektroniczną, za pomocą formularza, znajdującego się na stronie koronamaryi.pl. Do akcji można dołączyć również przebywając na Jasnej Górze - jak podał o. Tlałka są tam wolontariusze, którzy na miejscu pomagają chętnym zrobić zdjęcie i je wysłać.

Paulin wyraził przekonanie, że wiele selfie jeszcze wpłynie, bowiem –- jak mówił –- sporo wędrujących na Jasną Górę pieszych pielgrzymek idzie w tym roku pod hasłem jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a ich przewodnicy mają zachęcać pątników do włączenia się w tę akcję.

Z nadesłanych selfie zostanie stworzona mozaika z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, która zawiśnie na jasnogórskich wałach 26 sierpnia, podczas głównych uroczystości obchodów jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu.

"Selfie dla Maryi" prowadzone jest w ramach większej, rocznej inicjatywy "Żywa korona Maryi", którą jasnogórscy paulini rozpoczęli 8 września 2016 r., czyli w pierwszym dniu jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

RadioZET.pl/pap/maal