Zamknij

Śląsk. 2-metrowy wąż boa znaleziony w piwnicy. Jest śledztwo

Redakcja
19.07.2018 19:52
Jastrzębie Zdrój. 2-metrowy wąż boa znaleziony w piwnicy
fot. Śląska Policja

Niecodzienna interwencja policjantów z Jastrzębia Zdroju (woj. śląskie). W piwnicy jednego z bloków znaleziono 2-metrowego boa. Śledczy sprawdzają do kogo należał egzotyczny wąż.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała śląska policja, służby otrzymały zgłoszenie w tej sprawie około godz. 10:15 w czwartek.

Zobacz także

Mieszkańcy jednego z bloków przy ul. 1 Maja w Jastrzębiu zawiadomili pracownicę spółdzielni, że w piwnicy znajduje się terrarium z wężem. Właścicielem gada, według mieszkańców, miał być lokator tego bloku.

Kobieta potwierdziła zgłoszenie i powiadomiła o wszystkim straż miejską i policję. Stróże prawa znaleźli w piwnicy leżące na ziemi terrarium z mierzącym około 2 metry wężem.

Zobacz także

Na miejsce został wezwany specjalista trudniący się wyłapywaniem zwierząt, który przechwycił egzotycznego węża. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.
Jak poinformowała rzeczniczka jastrzębskiej policji mł. asp. Bogusława Kobeszko, właściciel węża odpowie prawdopodobnie za naruszenie przepisów ustawy o ochronie przyrody. Niewykluczone, że będzie także odpowiadał za sprowadzenie niebezpieczeństwa na sąsiadów.

- Mieszkańcy bali się tego węża, boa dusiciel przebywał przecież po prostu w piwnicy bloku mieszkalnego - relacjonowała.
Policjanci znają tożsamość właściciela węża, ale nie został jeszcze przesłuchany. - Działania związane z transportem węża zakończyły się w godzinach popołudniowych. Teraz będziemy wyjaśniać okoliczności sprawy - zapowiedziała asp. Kobeszko.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD

C