Zamknij

3-latek wypadł z okna na trzecim piętrze. Kolejny dramatyczny wypadek

Mikołaj Pietraszewski
29.07.2022 23:15

Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafił 3-letni chłopiec z Jastrzębia-Zdroju, który wypadł z okna na trzecim piętrze jednego z bloków mieszkalnych w tym mieście. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

3-latek
fot. Piotr Kamionka/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Niedawno pisaliśmy o 4-latce z Sosnowca, która zginęła po tym, jak wypadła z okna mieszkania na V piętrze. W piątek wieczorem do podobnego wypadku doszło w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie z okna na III piętrze wypadł 3-latek. Chłopiec na szczęście żyje.

- Został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W chwili przejęcia przez służby ratunkowe dziecko było przytomne - poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka jastrzębskiej policji st. asp. Halina Semik.

Jastrzębie-Zdrój. 3-latek wypadł z okna na trzecim piętrze

Do wypadku doszło przy ul. Pszczyńskiej. Charakter odniesionych przez chłopca obrażeń wyjaśnią badania w katowickim szpitalu. Policja nie informuje obecnie o okolicznościach wypadku ani o tym, pod czyją opieką było w tym czasie dziecko i co robili jego rodzice lub opiekunowie.

- Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, pod nadzorem prokuratora. W tej chwili nie mam do przekazania innych informacji - powiedziała rzeczniczka, pytana, czy w sprawie wypadku 3-latka ktoś został zatrzymany.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki, może grozić kara do 5 lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy w tej sprawie może być zastosowana taka kwalifikacja prawna.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP