Zamknij

Rzuciła kamieniem w małą dziewczynkę. Bezdomna z zarzutem usiłowania zabójstwa

15.07.2020 16:00
Bezdomna zaatakowała dziecko kamieniem
fot. screen Śląska Policja

Nawet dożywocie grozi bezdomnej z Jaworzna (woj. śląskie), która rzuciła w 6-letnią dziewczynkę kamieniem. Prokuratura postawiła jej zarzut usiłowania zabójstwa – przekazał reporter Radia ZET, Marcin Kubat. Sąd decyduje o tymczasowym aresztowaniu 46-latki.

Sąd w Jaworznie decyduje o ewentualnym zastosowaniu środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztu dla 46 latki. O takowy wniosła prokuratura. Śledczy uznali, że bezdomna odpowie za usiłowanie zabójstwa sześciolatki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór przy ulicy Matejki w Jaworznie. 46-latka podeszła do grupy bawiących się dzieci i z nieznanych przyczyn silnie uderzyła kamieniem w dziewczynkę.

Zaatakowała kamieniem dziecko. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Dziecko trafiło do katowickiego szpitala z poważnymi obrażeniami. Jest już po operacji, wraca do zdrowia. Agresywna bezdomna jest kobietą znaną od lat lokalnej policji. Nie chciała nigdy przyjąć żadnej pomocy, nie nadużywała alkoholu.

Poszkodowaną okazała się 6-letnia dziewczynka, która z poważnymi obrażeniami głowy, zagrażającymi jej zdrowiu, a nawet życiu, została przetransportowana do szpitala w Ligocie. Jeszcze raz dziękujemy świadkowi, który rozpoznał ze zdjęcia poszukiwaną kobietę i zapobiegł tym samym jej dalszej ucieczce

- przekazali policjanci z Jaworzna.

Za usiłowanie zabójstwa grozi jej do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

RadioZET.pl/Marcin Kubat