Zamknij

Dramat w Jaworznie. Pitbull zaatakował 11-latka

05.06.2019 10:48
Dramat w Jaworznie. Pitbull zaatakował 11-latka
fot. Shutterstock

Policjanci z Jaworzna ustalają szczegółowe okoliczności pogryzienia 11-latka przez psa rasy pitbull. Zaatakowane na ulicy dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Właścicielka zwierzęcia została zatrzymana – przekazała jaworznicka policja.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Aspirant sztabowy Michał Nowak z policji w Jaworznie powiedział w środę PAP, że do pogryzienia dziecka doszło na ul. Grunwaldzkiej. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Jaworznie, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Ma rany nóg i brzucha.

Zobacz także

Policjanci ustalili właściciela psa. Okazała się nim 40-letnia mieszkanka tej samej ulicy. „W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że kobieta jest nietrzeźwa i agresywna. Sprawuje nadzór nad 6-letnią córką. Z uwagi na dobro jej dziecka oraz pozostałe okoliczności zdarzenia podjęto decyzję o umieszczeniu kobiety w policyjnym areszcie. Obecny na miejscu lekarz weterynarii podjął decyzję o poddaniu psa obserwacji i badaniom w odizolowaniu” – przekazał Nowak.

Zobacz także

Jak podają policjanci, pies znalazł się na ulicy prawdopodobnie po tym, jak córka 40-latki zostawiła uchylone drzwi mieszkania. Jak wynika z zeznań świadków, zwierzę zaatakowało idącego ulicą 11-latka bez żadnego powodu. Właścicielka psa usłyszała zarzuty dotyczące niewłaściwego nadzoru nad zwierzęciem i spowodowania obrażeń ciała dziecka. Przyznała się do winy i wyraziła skruchę. Po przesłuchaniu została zwolniona.

RadioZET.pl/PAP