Zamknij

Policjant miał gwałcić 6-latkę. Groził, że zabije ją i jej mamę

13.04.2019 19:28
Policja
fot. Michal Wozniak/East News

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi policji w Jaworznie. Policjant miał m.in zgwałcić sześcioletnią koleżankę swojej córki. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W październiku 2018 roku funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie usłyszał zarzuty doprowadzenie sześciolatki do obcowania płciowego, a także dopuszczenia się wobec niej tzw. innych czynności seksualnych i prezentowania jej treści pornograficznych. O sprawie pisaliśmy na radiozet.pl. 

Jaworzno. Policjant miał gwałcić 6-latkę 

Pokrzywdzona sześciolatka (koleżanka córki policjanta), miała być wykorzystywana seksualnie w jego mieszkaniu, a do przestępstw miało dochodzić przed dwoma laty.

Jak ustalił ''Dziennik Zachodni'', 30-letni mężczyzna miał zastraszać dziewczynkę, że jeśli komukolwiek powie o tym, co się dzieje, to zabije ją i jej mamę. Sześciolatka wiedziała, że 30-latek jest policjantem. Wielokrotnie widziała u niego broń.

Zobacz także

30 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Katowicach ma ruszyć proces mężczyzny. Policjant nie przyznał się do winy. Grozi mu do 15 lat więzienia. 

Tuż przed rozpoczęciem śledztwa komendant policji w Jaworznie zawiesił podejrzanego w pełnieniu obowiązków i wszczął postępowanie dyscyplinarne. Mężczyzna pracował w wydziale ruchu drogowego. Wcześniej służył w katowickich oddziałach prewencji. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni