Zamknij

Jechał na szczepienie na koronawirusa, rozbił auto. 56-latek był pijany

29.04.2021 14:35
Jechał na szczepienie na koronawirusa, rozbił auto. 56-latek był pijany
fot. KWP Tarnowskie Góry

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 56-letni kierowca, który w Ożarowicach (woj. śląskie) jechał zaszczepić się przeciwko COVID-19. Mężczyzna nie dojechał do punktu -  stracił panowanie nad samochodem, dachował i wpadł do rowu. 

Policja podała, że zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na ul. Jana Pawła II w gminie Ożarowice służby otrzymały w środę około 17.30. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z Pyrzowic oraz tarnogórskiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie.

- Fiat panda znajdował się w rowie, ale na szczęście 56-letniemu kierowcy nic się nie stało. Mieszaniec powiatu tarnogórskiego jechał zaszczepić się przeciwko COVID-19, jednak na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i dachował do przydrożnego rowu - opisywali policjanci z Tarnowskich Gór.

Jechał na szczepienie na koronawirusa, był pijany. Miał ponad 3 promile

Podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że kierowca fiata był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

- Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Oprócz tego grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 2 lata więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje prokurator i sąd - dodała tarnogórska komenda.

RadioZET.pl/PAP

C